Francë, avioni humb ekuilibrin dhe përfundon udhëtimin në ujë! Mbyllet aeroporti i Montpellier, shpëtojnë mrekullisht 3 anëtarët në bord (FOTO)

Francë, avioni humb ekuilibrin dhe përfundon udhëtimin në ujë! Mbyllet aeroporti i Montpellier, shpëtojnë mrekullisht 3 anëtarët në bord (FOTO)

Avioni që përfundoi në ujë

Një avion i ngarkuar me mallra në aeroportin Montpellier të Francës, ka rrëshqitur nga pista gjatë uljes ku ka humbur kontrollin dhe ka rënë në pellgun Mauguio.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e të shtunës në orën 2:50.

Aeroplani Aeropostale, një 'Boeing 737', edhe pse bëri një ulje të rrezikshme që mund të kishte viktima, fatmirësisht nuk ka shkaktuar asnjë të dëmtuar, nga 3 personat që ishin në bord.

Gjashtëdhjetë zjarrfikës nga Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Herault, përfshirë specialistë të shpëtimit në ujë, u dërguan në vendngjarje dhe ndërhynë në kohë.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

U ekzekutua nga policia serbe, reagon gruaja Faton Hajrizit: O njeri me zemër të madhe, ku le ëndrrat

U ekzekutua nga policia serbe, reagon gruaja Faton Hajrizit: O njeri me zemër të madhe, ku le ëndrrat