POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Francë/ Vrau me 'snajper' një person e plagosi 6 të tjerë, i moshuari rezistencë Policisë me dy pengje në banesë

Foto ilustruese

KORSIKË- Një 70 vjeçar ka vrarë një person dhe ka plagosur 6 të tjerë në qytetin e Bastias rreth orës 16:30 të ditës së sotme.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale franceze, të cilat shkruajnë se i moshuari ka gjuajtur me snajper dhe se më pas është fshehur brenda shtëpisë së tij, sëbashku me dy pengje të marra pas atentateve.


Policia e ka lokalizuar të moshuarin pikërisht brenda banesës, ndërsa ende nuk është zhvilluar operacioni për kapjen e tij. Paraprakisht dyshohet se nuk flitet për një akt terrorist, megjithatë, vijon puna për arrestimin e tij si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

a.k./a.s./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Santa Quaranta: 24/02/2019 14:45

    Duhet te jete me origjine shqiptare!!

    Përgjigju