Frenon makinën sepse i doli para keci, përplaset kokë më kokë me ‘Toyotën’, shpëton mrekullisht familja me 5 anëtarë në Lushnje

Një aksident me dëme materiale, ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Lushnje-Fier, ku ka shpëtuar mrekullisht një familje me 5 persona që udhëtonte me një mjet tip ‘Toyota’.

Një makinë tip ‘Ford’ ka frenuar dhe i ka dalë para makinës tip ‘Toyota’, pasi i kishte prerë rrugën një kec. Për të shmangur kafshën, drejtuesi i mjetit ka frenuar dhe më pas është përplasur me makinën me 5 anëtarë.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale. Ndërkohë që policia dhe grupi hetimor po punojnë për të zbardhur shkaqet e aksidentit. Ndërsa në autostradën Lushnje-Fier, në drejtim të Fierit është shkaktuar dy km radhë trafik deri në vendin e quajtur pushimi i shoferit në autostradë.

1627114986_LU2.jpg

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

“Integrated Energy” jep 6 bursa për studentët ekselentë në degët e mjedisit! ! Administratorja Arjola Kodra: Lajm i mirë, është rritur numri i studentëve