Frika se do thirren në luftë/ Rusët ikin nga vendi, 5 km radhë e makinave në kufi me Gjeorgjinë (VIDEO)

Frika se do thirren në luftë/ Rusët ikin nga vendi, 5 km radhë e makinave në kufi me Gjeorgjinë (VIDEO)

Qindra rus po tentojnë që të largohen nga vendi, për shkak të frikës që kanë

Se mund të thirren në luftë kundër Ukrainës. Siç raportojnë mediat, radha në pikën e kontrollit të Larsit të Epërm (Gjeorgji) ishte rreth 5 km, teksa disa thonë se iu është dashur 7 orë për t’u larguar nga vendi. Gjeorgjia është një nga vendet e pakta fqinje ku rusët mund të hyjnë pa pasur nevojë të aplikojnë për vizë. Kjo erdhi

pasi presidenti Vladimir Putin njoftoi një mobilizim të pjesshëm ushtarak, ku mund të thirren 300,000 njerëz për të shërbyer në luftë.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Rusia kërcënon: Përdorim armë bërthamore për të mbrojtur rajonet e pushtuara! 215 ukrainas shkëmbehen me 55 ushtarë dhe 1 oligark rus


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz