FSHF dhe Duka mbështesin rikandidimin e Aleksandër Ceferin në krye të UEFA-s

Armand Duka dhe Alesandër Ceferin

FSHF ka njoftuar ditën e sotme mbështetjen e kandidaturës së presidentit aktual të UEFA-s, Aleksandër  Ceferin, i cili do të rikandidojë për një mandat të dytë. Ndërsa FSHF dhe Presidenti Armand Duka kanë shprehur mbështetjen ndaj Ceferin në zgjedhjet e ardhshme që do të zhvillohen në Kongresin e radhës së UEFA-s në Rome me 7 Shkurt 2019.Duka në letrën e tij drejtuar UEFA-s, theksoi rëndësinë e këtij vendimi për ti dhënë vazhdimësi punës dhe zhvillimit të futbollit Europian.

Njoftimi i FSHF

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kreut aktual të UEFA-s, z.Aleksander CEFERIN për një mandat të dytë në drejtimin e organizmit më të lartë të futbollit europian, FSHF dhe Presidenti Armand Duka kanë shprehur mbështetjen ndaj Presidentit Ceferin në zgjedhjet e ardhshme që do të zhvillohen në Kongresin e radhës së UEFA-s në Rome me 7 Shkurt 2019.

Presidenti Duka në letren e tij drejtuar kreut të UEFA-s theksoi rëndësinë e këtij vendimi për ti dhënë vazhdimësi punës dhe zhvillimit të futbollit Europian. Investimeve dhe përmirësimit të imazhit të futbollit.

FSHF mbështet kandidaturën e Presidentit të UEFA-s Aleksander Ceferin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?