Fundi dhe fillimi i një epoke në lehtësimin natyral të dhimbjes

Fundi dhe fillimi i një epoke në lehtësimin natyral të dhimbjes

Në botën e produkteve të kujdesit personal dhe mirëqenies, disa artikuj bëhen të domosdoshëm për rutinën tonë të përditshme. Një produkt i tillë ishte balsami esencial, i cili prej vitesh është një element kryesor në familjet shqiptare. Në kohën e luftës civile, si edhe më parë, në kohën e Enver Hoxhës, Balsami Essenial ishte në kulmin e tij për shkak të Marrëdhënieve Shqipëri-Kinë. Megjithatë, për zhgënjimin e shumë përdoruesve besnikë, ky balsam shume efektiv kohët e fundit është ndërprerë në tregun shqiptar. Lotus Essential Balm SHPK, një kompani shqiptare tashme po risjell produktin e tij Essential balsam (lotus Essential balm) pas kaq shumë vitesh në tregun shqiptar!

Por çfarë është Lotus Essential Balm

Essential Balm, i njohur edhe si "Balsam Esencial" në shqip, ka qenë një shoqërues i besuar i shumë shqiptarëve/kosovarëve për dekada. Formula e tij e gjithanshme dhe e testuar me kohë e bëri atë një emër të njohur për trajtimin e një game të gjerë sëmundjesh dhe shqetësimesh të zakonshme. Nga qetësimi i dhe dhimbjeve të kokës lehtësimi i dhimbjeve të muskujve e deri te ndihma ndaj kongjestionit dhe simptomave të ftohjes, Balsami Esencial ishte një zgjidhje e përshtatshme për nevoja të ndryshme shëndetësore dhe mirëqenie. Për më tepër Lotus ndihmon për të qetësuar dhe relaksuar çdo dëmtim sportiv, tendosje etj.

Popullariteti i balsamit nuk ishte i kufizuar vetëm në Shqipëri. Ai kishte nje perhapje në shumë vende për shkak të efektivitetit dhe përballueshmërisë së saj. Aroma e mentes e cila e ben edhe me te veçantë, dallohej menjëherë, dhe shpesh i referoheshin me dashuri si "balsami magjik" për aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të ofruar lehtësim të shpejtë.

Dilema e Ndërprerjes

Lajmi për ndërprerjen e Balsamit Esencial në tregun shqiptar tronditi përdoruesit e tij të devotshëm. Ndërsa arsyet e sakta pas këtij vendimi mbeten të paqarta, disa faktorë mund të kenë kontribuar në prishjen e produktit.

Ndërprerjet e zinxhirit të furnizimit nga vendet komuniste:

Ndërprerjet globale të zinxhirit të furnizimit të shkaktuara nga ngjarje si ndryshimet e qeverisë dhe miqësia midis qeverisë sonë demokratike kanë prekur industri të ndryshme. Është e mundur që prodhimi i Balsamit Esencial të përballet me sfida logjistike dhe politike, duke çuar në ndërprerjen e tij.

Alternativa për përdoruesit te Balsamit Esencial

Për ata që janë mbështetur në Balsamin Esencial për qëllime të ndryshme, gjetja e alternativave të përshtatshme mund të jetë shumë e vështirë. Nuk ka asnjë alternativë që mund të konkurrojë me Balsamin Esencial.

Përbërësit e Balsamit Esencial Lotus!

Përbërësit dhe sekreti i balsamit të lotusit përfshijnë shembuj përbërësish si kamfuri, vaji i nenxhikut, vaji i eukaliptit, vaji i kanellës, vaji i karafilit dhe vaji i mentolit.

Çfarë është më pas?

Lotus Essential Balm do të fillojë shpërndarjen në farmaci, supermarkete, kioska, palestra, klinika mjekësore dhe më shumë…

“Produkti i parë (Lotus Essential balsam), i lançuar këtë shtator do të jetë produkti ynë i parë i prezantuar sërish në tregun shqiptar dhe atë të Kosovës. Ne krijuam një produkt të përbërë nga përbërës të fshehtë që është i përshtatshëm për çdo shtëpi. “MBAJE” Thonë bashkëthemeluesit e Lotus Essential Balm.

“Jemi jashtëzakonisht të entuzjasmuar për të prezantuar produktet e radhës, të cilat do të jenë një surprizë për zonën e Ballkanit”. Lotus planifikon të prezantojë produkte të reja teknologjike dhe natyrore gjatë vitit 2024 si një alternativë ndaj ilaçeve sintetike. Gjithmonë është mirë të kesh një qetësues natyral të dhimbjes!

Kompania parashikon një marrëdhënie afatgjatë me konsumatorët e saj të përditshëm dhe dëshiron të angazhohet për të ndihmuar njerëzit që të qetësojnë natyrshëm problemet e tyre.

“Lotus Essential balm” do të jetë i disponueshëm në të gjitha farmacitë, super marketet, online dhe në më shumë lokacione duke filluar nga shtatori 2023 me më shumë produkte që do të prezantohen për klientët tanë duke filluar nga janari 2024.

Kur të vijë dimri, balsami i Lotus Essential do të jetë këtu për të gjithë.

Lotus Essential Balm: Lehtësim Natyror i Dhimbjeve, në çdo kohë, kudo!

M.Q./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Polici i Portit e la të ikte jashtë, zbulohet i kërkuari! Elidon Çela, lidhje me 500 mijë eurot që u gjetën të fshehura në furgonin e ardhur nga Italia

Polici i Portit e la të ikte jashtë, zbulohet i kërkuari! Elidon Çela, lidhje me 500 mijë eurot që u gjetën të fshehura në furgonin e ardhur nga Italia