Funerali i ish-presidentit Kravchuk, Zelenksy takohet me bashkëshorten pas 3 muajsh

Funerali i ish-presidentit Kravchuk, Zelenksy takohet me bashkëshorten pas 3 muajsh

1652804344_Capture.JPG

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, dhe zonja e parë, Olena Zelenska , morën pjesë në funeralin e ish-presidentit Leonid Kravchuk në Kiev, i cili vdiq më 10 maj në moshën 88-vjeçare në mes të pushtimit rus. 

Çifti Zelensky dukeshin të qetë, por të rraskapitur ndërsa ecnin së bashku për të vendosur lule në mbi arkivolin e Leonid Kravchuk, i cili ishte presidenti i parë që udhëhoqi një Ukrainë të pavarur pas rënies së Bashkimit Sovjetik në 1991.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Duma ruse nesër mund të ndalojë shkëmbimin e pengjeve të luftës: Ata janë kriminelë nazistë! Ukraina: Pezullohen negociatat me Rusinë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega fiton medaljen e Artë në Lojërat Mesdhetare të Algjerisë, Veliaj: Krenar për ty