Fushat Multisportive në Parkun e Madh, të preferuarat e gjysheve dhe gjyshërve

Fushat Multisportive në Parkun e Madh janë kthyer në destinacionin e preferuar nga mosha e tretë për të kaluar mëngjeset.

Gjyshet dhe gjyshërit në kryeqytet janë bërë pjesë e ushtrimeve të përshtatura të aerobisë, lojës së shahut dhe leksioneve të pikturës. 

Këto momente të veçanta ia ka ndarë në rrjetet sociale përmes fotove edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, duke u shprehur: “Adrenalinë te Fushat Multisportive! Mëngjesi me diell e gjeti moshën e tretë pranë parkut. Gjyshet dhe gjyshërit u bënë pjesë e ushtrimeve të përshtatura të aerobisë, lojës së shahut dhe leksioneve të pikturës”.

E.L./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?

Komento

Komente

 • Flori: 10/10/2019 15:49

  E shkatarrove parkun mor veliaj,,fije bari s'ka met ne kembe......

  Përgjigju
 • Ermal: 08/10/2019 19:33

  O erion veliaj mor maskara ia prishe lezetin parkut te liqenit,,ai u be per ajer te paster,e per shetitje,,per tu qetesuar,,jo per zhurma,,lojra,e fushA basketbolli,,,nuk ishte ky funksioni i liqenit,,por ti erion veliaj je nje qen i peshtire,,cdo hapsire ne tirane e ke bere pallat bashke me edi ramen,,ne vend qe te kishe bere fusha futbolli e lulishte,,robt ku ti kesh.....

  Përgjigju