Fushë-Krujë/ Dhunë në Kategorinë e Dytë të futbollit, Murlani: Na ndaluan të festonim, tifozët u futën në fushë nga të gjitha anët (VIDEO)

Fushë-Krujë/ Dhunë në Kategorinë e Dytë të futbollit, Murlani: Na ndaluan të festonim, tifozët u futën në fushë nga të gjitha anët (VIDEO)

Momente nga tensioni i pretenduar

Iliria e Fushë-Krujës fitoi të shtunën 3-1 kundër Murlanit për javën e 12-të në grupin A të Kategorisë së Dytë. Në stadiumin "Redi Maloku" klima nuk ka qenë e qetë, me miqtë e Murlanit që akuzojnë për dhunë dhe presion nga shkallët e stadiumit.

Veç saj, klubi me bazë në afërsi të Shkodrës njofton se tifozët kaluan rrethimin dhe u futën në fushë, kjo pas minutës së 60-të kur Hasaj shënoi golin e barazimit momental te miqtë.

"Ndeshja Kf Ilira -Kf Murlani! Asnjë gazetë sportive nuk flet per dhunen e ushtruar dje ne fushë kundrejt lojtarve te Murlani dhe stafit. Flitet vetëm për një triumf një ndeshje nën një presion dhe të shara kundër djemve të skudrës. Mbas barazimit 1-1 na ndaluan të festonim dhe ndeshja ndërpritet për 10 minuta, nga të gjitha anët e stadiumit njerëz që hyn në fushë së bashku me presidentin e Ilirisë.

Delegatët e ndeshjes bashkë me arbitrat pa mujt të zotërojnë situatën e krijuar në fushë. Policët që rrië e bën sehir në momentin e kërcenimit të lojtarëve dhe stafit të Murlanit", thuhet mes të tjerash në reagim.

Murlani akuzon edhe organet e rendit që nuk reaguan në atë situatë, duke "bërë sehir" momentet kur miqtë sipas tyre u kërcënuan dhe loja u ndërpre për dhjetë minuta.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë