Futbolli francez kthehet në arenë boksi, tjetër sherr masiv mes tifozëve! Incidenti i 3 në harkun kohor të 1 muaji

Futbolli francez duket se është kthyer në një arenë boksi pasi në harkun e disa ditëve 3 ndeshje të Ligue 1 kanë percipituar në dhunë.

E fundit ndodhi të mërkurën në mbërmje në ndeshjen Onzhe-Marsejë, që u mbyll me rezultatin 0-0. Pas vërshëllimës së trefishtë të arbitrit tifozët miq thyen kordonin e rojeve të sigurisë dhe u futën në fushë ku më pas iu bashkuan edhe tifozët vendas, duke nisur një përleshje massive.

Për Marsejën kjo është hera e dytë që përfshihen në këto ngjarje gjatë fillimit të këtij sezoni sepse pak ditë më parë futbollisti Paje Paje u godit nga tifozët kundërshtar të Nisës dhe aty gjithçka u bë si në fushë-betejë.

Vlen të theksohet se e njëjta situatë u krijua edhe javën e kaluar në derbin verior midis Lensit dhe Lilës ku sërish protagonistë ishin tifozat e të dy palëve si në tribuna po ashtu edhe në fushën e blertë.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Basha e Berisha ndjejnë 'erën' e SPAK, duan vetting për zvarritjen e hetimeve