Futbollisti gjakos gjyqtarin gjatë ndeshjes Sopoti-Mirdita, FSHF: Dënojmë dhunën, drejtuesit e klubeve të shmangin akte të tilla

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar  incidentin e ndodhur gjatë ndeshjes KF Sopoti-KF Mirdita në stadiumin e Cërrikut, ku futbollisti i Mirditës goditi dhe gjakosi gjyqtarin Klajdi Qëndraj.

FSHF njofton se organet e drejtësisë sportive do të mblidhen me urgjencë për këtë ngjarje kaq të rëndë, e cila njollos gjithë futbollin. FSHS i bën thirrje drejtuesve të klubeve dhe lojtarëve të respektojnë rregullat “fair play”, të shmangin dhe të parandalojnë akte të tilla të dhunshme, që nuk duhet kurrsesi të kenë vend në futboll.

Sherri ndodhi në minutën e 44-t të ndeshjes, ku një lojtar i Mirditës ka goditur gjyqtarin e takimit Klajdi Qëndraj, duke sjellë edhe ndërprerjen e takimit.

Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë së Dytë, Grupi A dhe që luhej në stadiumin e Cërrikut.


Lajmi kryesor:

Sherr në fushën e blertë, ndërpritet ndeshja Mirdita-Sopoti! Futbollisti gjakos gjyqtarin, izolohet në dhomë, por arratiset nga dritarja


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Protestat e maturantëve për testin e Matematikës, Ministrja Kushi: Vendosëm të ulim kufirin minimal të pikëve për çdo notë