Gafa e gazetares britanike, njofton live për Krishtlindje vdekjen e Papa Françeskut (VIDEO)

BRITANI E MADHE- Një gazetare e ITV News ka bërë një gafë gjatë transmetimit live të ditës së Krishtlindjeve gjatë kohës kur Papa Françesku po jete mesazhin në Vatikan.

Gazetarja e televizionit britanik Kylie Pentelow, gabimisht njoftoi ‘vdekjen e Papa Françeskut’.

“Fjalimi festiv i Papës u fokusua në lutjet e tij që pandemia të marrë fund. Ai tha se vaksinat duhet të vihen në dispozicion të atyre që kanë më shumë nevojë”. “U njoftua për vdekjen e tij…”, tha gazetarja.

Megjithatë ajo e kuptoi shumë shpejt gabimin dhe kërkoi falje live.

“Më falni”, vijoi ajo.

Gafa e prezantueses u bë virale në web, duke sjell një valë reagimesh nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën