SPAK nxjerr emrat, 22 përjashtohen, 18 kandidatët që vijojnë garën për kreun e FBI-së shqiptare

TIRANE-Prokuroria e posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) zyrtarizoi sot listën e të përzgjedhurve për Byronë Kombëtare të Hetimit që kalojnë në fazën e dytë. Nga 40 kandidatë, që aplikuan 22 janë përjashtuar, ndërsa vetëm prej 12 vijojnë garën në fazën e dytë. 

Por cfarë ndodh tani? Pas datës 6 shkurt, 18 të kualifikuarit për BKH-në do t'i nënshtrohen testit fizik (Pompa, vrap, paralele). Pas këtij testi, do të jetë ai me makinerinë e të vërtetës dhe më pas kontrolli me shkrim për njohuritë ligjore.

Lista e emrave që kalojnë në fazën e dytë;
1. Adriatik Ago
2. Agim Ismaili
3. Aida Veizaj
4. Ardian Çipa
5. Artan Pjetërnikaj
6. Artan Shkëmbi
7. Artur Beu
8. Atnan Shehu
9. Blerina Bajollari
10. Eduart Merkaj
11. Endrit Hoxha
12. Ervin Hodaj
13. Gentian Hilla
14. Gentjan Shehaj
15. Idajet Faskaj
16. Lindita Nushi
17. Pëllumb Seferi
18. Ylli Pjetërnikaj

Lexo këtu listën e 40 kandidatëve që aplikuan për Drejtor të BKH-së

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento

Komente

 • Visi: 04/02/2020 09:29

  Nuk e kuptoj dot sesi ish drejtues policie te cilet kane drejtuar policine gjate periudhes ku u kanabizua vendi kane moralin te kandidajne. Si do I justifikojne lukset, shtepite qe kane bere me ato para... po super-idioti I bibles Gentian Shehaj si do I kape kriminilet me bible ne dore????

  Përgjigju
 • Durres: 03/02/2020 18:00

  Se kuptoj dot si munde te kanditoj nje ishe drejtuese si Lindita Nushi ku ajo ka ber korrupsion te pastert ne Portin e Durresit.Duke bere presion,varteseve e duke bere trafiku e klandenstineve......

  Përgjigju
 • sapa: 03/02/2020 17:02

  Ky Artan Shkembi a ka qene konsull ne Berlin para shume vitesh?e kishte qef parane dhe eshte i sakte per kete pune!

  Përgjigju
 • Vlora: 03/02/2020 11:24

  Uroj qe te zgjidhet kandidati me i afte dhe me i ndershem. Gjithesesi shoh qe nje pjese e mire e kandidateve te kualifikuar per fazen tjeter jane totalisht te korruptuar, Çipa, Shehaj, Hodaj, etj, kane qene ne pozicione drejtuese ne Policine e Shtetit kur vendi u mbush me kanabis. Ne mos te korruptuar, jane totalisht te pa integritet qe kane qendruar ne ate pozicion pune kur merrnin urdhra per ta leshuar kontrollin e territorit sepse mjekro-kokaines i duheshin vota. Keta jo, keta duhet te shkarkoheshin qe ne fazen e pare, jane kandidate qe e bejne pis nje institucion te shume pritur nga qytetaret.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hapja e listave dhe ndalimi i koalicioneve/ Bardhi: Rama lëri lojërat e pista politike në kurriz të popullit! Të ka pushtuar tmerri nga zgjedhjet