Gatim tigani me qepë të njoma dhe vezë nga zonja Albana

Gatim tigani me qepë të njoma dhe vezë

Përbërësit:

  • 500 gr qepë të njoma
  • 3 kokrra vezë
  • 4 lgj miell
  • 3 lgj vaj ulliri
  • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Lajmë qepët dhe i presim imët. I vendosim në një tas duke u shtuar kripë dhe i lemë për 15 minuta. Në vazhdimësi i kullojmë që të largohen lëngjet. Shtojmë miellin, vezët dhe piperin dhe i përziejmë mirë. Në tigan vendosim vaj të nxehet dhe shtojmë masën duke e mbuluar me kapak, e lëmë të mpikset dhe e kemi gati për t'a servirur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë