Gaza/ Netanyahu: Kemi caktuar datën se kur do të sulmojmë në Rafah

Gaza/ Netanyahu: Kemi caktuar datën se kur do të sulmojmë në Rafah

1712598230_ktyktyktyukty.JPG

Rafah

Fitorja kundra Hamasit "kërkon hyrjen në Rafah dhe eliminimin e batalioneve terroriste të pranishme atje. Kjo do të ndodhë, ka një datë".

Këtë ka shprehur kryeministri Benjamin Netanyahu përmes një video-mesazhi.

Kryeministri izraelit shtoi se kishte marrë "një raport të detajuar mbi bisedimet në Kajro, ne po punojmë vazhdimisht për të arritur objektivat tona, para së gjithash lirimin e të gjithë pengjeve tona dhe fitoren e plotë ndaj Hamasit".

Sot, eksponentë të së djathtës radikale në qeveri kishin paralajmëruar se pa hyrjen në Rafah nuk do të kishte më ekzekutivin aktual.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ SHBA nis hetimet ndaj Izraelit për krime lufte kundër palestinezëve! Netanyahu: Kemi caktuar datën se kur do të sulmojmë në Rafah


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)