Gazetari bullgar zbulon detaje për rusen që u ndalua në Gramsh: Miku i saj ‘fotograf’ u arrestua në Egjipt, u liria pas ndërhyrjes së Shërbimit Sekret Rus

Gazetari bullgar zbulon detaje për rusen që u ndalua në Gramsh: Miku i saj ‘fotograf’ u arrestua në Egjipt, u liria pas ndërhyrjes së Shërbimit Sekret Rus

1661075580_6.jpg

Gazetari i njohur bullgar Christo Grozev, pjesë e ekipit që zbuluan agjentët rus që helmuan ish-spiunin rus Sergei Skripal, ka reaguar në lidhje me incidentit që ndodhi një ditë më parë në Gramsh.

Gazetari bullgar thotë se një nga ruset e ndaluara në Gramsh, Svetlana Timofeeva, ka një histori interesanve udhëtimi. Ai tregon se ajo ka udhëtuar disa herë në shoqërinë e ‘fotografëve’ dhe se madje njëri prej tyre është arrestuar në Egjipt dhe Ministria e Jashtme ruse ka ndërhyrë për ta liruar.

‘Një nga rusët e ndaluar në Shqipëri është Svetlana Timofeeva. Ajo ka një histori interesante udhëtimi: kalimet kufitare tregojnë se ajo udhëtoi shumë herë në shoqërinë e "fotografëve", të paktën një prej të cilëve u arrestua këtë janar në Egjipt dhe duhej të shpëtohej nga FSB.’- shkruan ai.


Lajmi kryesor:

Sulmuan ushtarët shqiptarë në uzinën e Gramshit, zbardhet dëshmia e rusëve: Jemi fotografë! Ukrainasi kishte vizituar bazën e Pashalimanit një vit më parë


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve