Gazetarja Jean Carroll akuzon Trump: "Më përdhunoi që në takimin e parë”

Pretendime të reja për ngacmim seksuale nga ana e Donald Trump.

Gazetarja amerikane Elizabeth Jean Carroll, e njohur si një nga kolumnistet më të famshme në Amerikë, akuzon Presidentin amerikan se e ka ngacmuar seksualisht dhe pastaj e ka përdhunuar atë në dhomën e provës së një dyqani të famshëm në Nju Jork, vetëm pak hapa larg nga Kulla Trump. Episodi i treguar nga Carroll daton 23 vjet më parë.

Nga ana tjetër e vijës së sulmit, Trump ka mohuar gjithçka. "Nuk e kam takuar kurrë. Ajo po përpiqet të shesë librin e saj” – reagon presidenti. Pastaj Trump vazhdon reagimin e tij duke pyetur: A ka zonja Carroll ndonjë fotografi, video apo çfarëdo tjetër regjistrimi? Sigurisht që nuk ka asgjë sepse asgjë nuk ka ndodhur asnjëherë”. Presidenti gjithashtu ka sulmuar  revistën Elle si pjesë e një trendi endemik lajmesh të rreme.

Nuk është hera e paë që Donald Trump është akuzuar për ngacmim seksual. Një vit më parë ai u akuzua nga “Washington Post” se në vitin 2006 kishte ngacmuar seksualisht Rachel Crooks-in, atë kohë 22-vjeçe, ndërsa të dy ishin duke pritur ashensorin në Trump Tower në Nju Jork.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Emigrant: 23/06/2019 12:42

  Shpresojme te Dale ndonje trimereshe shqipetare te deshmoje per ngacmim sensual flertim apo perdhunim nga Ana e ed Rames qe sh quhet ne kete DREJTIM sic e THEKSOJ edhe Mona ne fjalimin e mbajtur ne PROTESTEN e fundit per grate e shokeve te km

  Përgjigju
 • adamo311: 23/06/2019 04:17

  E kaluara eshte DITURIA!!! Nese shikojm te kaluaren dhe femrat e Trump-it, na bene me dije se Trump-i TY nuk do te prekte as me DOREZA!!! Fake News!!! sikur te gjitha akuzat ne te kaluaren!!! Akcione te tilla na bejn me dije se Fashistet, Nazistet, Kabalistet, Kazaret,..., luftojn betejen e fundit! Pershendetje.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Aveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Aveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen