Genoa ndal lideren e Serisë A/ Juventus e pashqetësuar për rezultatin

Foto ilustruese

Genoa ka arritur të mposhtë mbrëmjen e djemshme skuadrën e madhe të Juventusit me rezultatin e paster 2-0 Pr Zonjën e vjetër numërohet si umbja eparë në këtë Senon. Junventus u përball me Genoan në mungesë të shumë lojtarëve përfshi Cristiano Ronaldon.

Bardhezinjtë shënuan humbjen e tyre të parë për këtë sezon por pavarësisht disfatës Juventus kryeson Serinë A me plot 78 pikë.

Në sfidën e djeshme shënuan Stefano Sturaro në minutën e 72, ndërsa pak minuta më vonë, më saktësisht në minutën e 81-të, Goran Pandev shënoi për rezultatin përfundimtare 2:0.

Genoa pozicionohet e 12-ta me 33 pikë. Zonja e vjetër duket sikur nuk shqetësohet për pikët sepse ajo është plot 18 pikë larg vendit të dytë.