Gjashtë të arrestuar në Tiranë, në pranga i riu që aksidentoi 81-vjeçarin! Dy të tjerë kapen me kokainë

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. K.K., 27 vjeç dhe A.M., 26 vjeç u prangosën nga policia pasi ka pën me kokainë.

Policia Rrugore ka arrestuar A.Gj., 37 vjeç dhe A.P., 23 vjeç pasi u kapën duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

Ndërsa B.D., 25 vjeç u arrestua pasi aksidentoi një 81-vjeçar i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjëkeve.

E.B., 21 vjeç është arrestuar pas një aksidenti ku goditi mjetin me drejtues I.H.

Njoftimi i Policisë
Vihen në pranga 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve K. K., 27 vjeç dhe A. M., 26 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, sasi lënde të dyshuara narkotike kokainë. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

- A. Gj., 37 vjeç dhe A. P., 23 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur; - B. D., 25 vjeç, pasi ka aksidentuar shtetasin Ll. N., 81 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve; - E. B., 21 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin I. H.  Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?



×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë