Gjekmarkaj: Kriza në PD filloi pas Kongresit të shëmtuar në korrik! Mendonit se Basha e Berisha janë bashkë dhe patë interesat tuaja

Gjekmarkaj: Kriza në PD filloi pas Kongresit të shëmtuar në korrik! Mendonit se Basha e Berisha janë bashkë dhe patë interesat tuaja

1617121175_AgronGjekmarkaj.jpeg

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj i është drejtuar me kritika anëtarëve të Kryesisë së PD-së, ku tha se kriza ën parti filloi menjëherë pas mbajtjes së 'kongresit të shëmtuar' në korrik. Sipas Gjekmarkaj, të gjithë anëtarët e PD panë interesat e tyre dhe se fjalimet e mbajtura atë ditë ishin propagandë dhe hipokrizi.

"Sonte është një natë reflektimesh mbajta shënime kur folën koleget. U tha këtu që kriza filloi se humbëm zgjedhjet! Nuk është kështu! Ne patëm një kongres në korrik që për mua mbetet një kujtim i shëmtuar! Duke filluar nga fjalimi i Zotit Basha dhe i të gjithëve ju me radhë! Fjalime propagande, të gjithë ju u ikët problemeve qe trashëgonim, qe e gjitha një fasadë hipokrizie! A e dini pse? Sepse ju mendonit qe Bashe dhe Berisha janë bashke gjithmonë dhe patë interesat tuaja! Jua thashë disa miqve si folët kësisoj? Qeshnin! Ja thashë Flamurit para RTSH - "e shkatërrove armikun me atë fjalim” ! Qeshem te dy. Foli vetem Mark Marku, ju tha të vërteta të renda. Heshtet. E mbështeta vetëm unë me shkrime. Pas datës 9 shtator ndryshoi gjithçka. Filluan problemet e statutit, filloi kriza. E nisi Sali Berisha për arsye personale. Mua nuk do më dëgjoni kurrë duke share Sali Berishën, e konsideroj personalitet politik me shqisa unike ,por gjykim kam. Ai e di qe nuk e fiton betejën me SHBA dhe ka filluar betejën me Lulzim Bashën", tha ai.


Lajmi kryesor:

Basha fiton betejën e kryesisë: 26 vota pro Kuvendit Kombëtar të PD më 18 dhjetor, vetëm 3 kundër! Akuza Berishës: Suel Çela e Aqif Rakipi ndihmuan për të mbledhur firma!


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarjjen dhe qeverisjen

Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarjjen dhe qeverisjen