Gjellë e shijshme me mish, qepë të njoma dhe oriz nga zonja Albana

Mish me barishte të stinës

Përbërësit:

  • 1 kg mish
  • 7-8 qepë të noma
  • 500 gr spinaq
  • 1 tufë koper
  • 1 fk oriz
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim mishin të ndarë në racione së bashku me qepët e njoma të prera imët. Pasi mishi të ndryshojë pak ngjyrë shtojmë rreth 1 litër ujë dhe pak kripë. Shpëlajmë orizin, e shtojmë tek mishi. Rregullojmë shijen me kripë e piper dhe e lemë mishin të ziejë. Në minutat e fundit shtojmë spinaqin dhe koper të grirë imët. Nëse duam një lëng pak më të plotë shtojmë 1 lugë miell të tretur në pak ujë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë

I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë