Gjellë me barbunja (bishtaja), patate dhe suxhuk nga zonja Albana

Gjellë me barbunja (bishtaja) dhe suxhuk

Përbërësit:

 • 1 qepë
 • 4 lgj vaj ulliri
 • 500 gr bishtaja
 • 2 patate
 • 1 karrotë
 • 1 spec i kuq
 • 1 lç spec i kuq pluhur
 • 1 tufë majdanoz
 • 1 lç kripë
 • Piper i zi kokërr
 • Suxhuk FIX

Përgatitja:

Qepën e grirë hollë e kaurdisim me vaj ulliri, shtojmë bishtajat të prera në mënyrë të tërthortë, patatet dhe karrotën në kubikë. Më pas shtojmë suxhukun e prerë në rondele dhe pak ujë që bishtajat të ziejnë. Në fund shtojmë specat në kubikë të vegjël dhe rregullojmë shijen me kripë, erëza dhe bimë aromatike.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

 Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 12:00 votuan 19.91% e votuesve