Gjellë me bizele dhe makarona të holla nga zonja Albana

Gjellë me bizele dhe makarona

Përbërësit:

 • 300 gr makarona fidhe /spageti të holla
 • 250 gr bizele
 • 1 qepë
 • 2 karrota
 • 1 patate
 • 200 gr salcë domate
 • 1 litër ujë
 • 2 lgj djathë i fortë
 • Sallam turist FIX
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Qepën e grirë e kaurdisim me yndyrë duke e zbutur me pak kripë. Shtojmë karrotat dhe pataten të prera në kubikë, sallamin turist dhe salcën e domates. Bëjmë një përzjerje dhe masën e mbulojmë me ujë. Në momentin që merr valë shtojmë makaronat dhe bizelet. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe në fund bëjmë një spërkatje me djathë të grirë kaçkavall.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr