Gjellë me mish dhe salcë në furrë nga zonja Albana

Gjellë me mish dhe salcë në furrë

Përbërësit:

 • 4 bërxolla ose fileto
 • 2 qepë
 • 4 -5 thelpinj hudhër
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 lç kripë
 • 1 lç piper i kuq
 • 1 lk piper i zi
 • 1 lk kumin
 • 1 lk rigon
 • 1 lgj koncentrat domate
 • 1 fç pelte domate
 • 1 fç qumësht
 • Ujë të ngrohtë

Përgatitja:

Skuqim filetot në pak yndyrë (vaj ulliri dhe gjalpë). I largojmë nga tigani dhe në po atë yndyrë kaurdisim qepët e prera në gjysmë hëne. Pasi qepët kanë ndyshuar ngjyrë shtojmë salcën e domates, koncentratin, hudhrën e shtypur dhe erëzat. E lemë salcën të marrë valë duke shtuar dhe pak ujë. Shtojmë më pas mishin dhe pjesën tjetër të ujit të trazuar me pak qumësht. E kalojmë gatimin në furrë dhe e lemë të piqet. Në fund para se t’a servirim e spërkasim me majdanoz.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i Bashkë Fitojmë

Zgjedhjet në Kukës, voton kandidati i Bashkë Fitojmë