Gjellë me presh dhe makarona nga zonja Albana

Gjellë me presh dhe makarona

Përbërësit:

  • 4 presh
  • 1 qepë
  • 1 fl makarona të vogla
  • 4 lgj vaj ulliri
  • 1 lt ujë
  • Kripë, piper
  • Bimë aromatike

Përgatitja:

Kaurdisim qepën e grirë imët, shtojmë preshin e prerë dhe vazhdojmë kaurdisjen me pak kripë. Më pas shtojmë ujin dhe sapo të vlojë shtojmë makaronat. Rregullojmë shijen me erëza dhe bimë aromatike sipas dëshirës.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën