Gjellë me qiqra dhe sallam pikant peperoni nga zonja Albana

Gjellë me qiqra dhe sallam peperoni

Përbërësit:

 • 250 gr qiqra
 • 1 pako peperoni FIX
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 qepë
 • 1 karrotë
 • 1 rrënjë selino
 • 1 degë rozmarine
 • 1 lgj salcë e koncentruar domatesh
 • Buljon perimesh
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Ziejmë qiqrat mbi 40 minuta dhe më pas kullojmë ujin. Kaurdisim me pak vaj ulliri qepën e grirë imët së bashku me suxhukun peperoni. Më pas shtojmë karrotën dhe selinonë, vazhdojmë kaurdisjen duke shtuar salcën e domates dhe erëzat. Në fund shtojmë qiqrat dhe buljonin e perimeve. Vendosim kapakun dhe e lëmë gjellën të gatuhet derisa të trashet lëngu. E servirim me pak rozmarinë dhe gjalpë të tretur përsipër.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)