Gjendet i vdekur konsulli rus 
në Athinë, mister shkaqet

Gjendet i vdekur konsulli rus <br />në Athinë, mister shkaqet
Është gjetur i vdekur konsulli i Rusisë në Greqi, pasditen e kësaj të hëne. 

Andrey Malanin u gjet i pajetë në banesën e ambasadës ruse në Herod Atticus Road.

Sipas informatave paraprake, diplomati nuk ka dhënë pranishëm në zyrën e tij në dhe kolegët dhe zyrtarë të ambasadës u shqetësuan dhe shkuan në katin e 5-të të ambasadës. Duke qenë se dera ka qenë e mbyllur nga brenda ata të alarmuar lajmëruan policinë.

Sipas hetimeve paprake, vdekja e diplomatit ka ardhur për shkaqe natyrore.

Megjithatë, grupi i ekspertëve vijon punën për zbardhjen e rrethanave të kësaj vdekje. 

Vdekja e konsullit në Athinë vjen disa javë pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, Andrey Karlov, i cili u qëllua për vdekje nga një estremist islamik, gjatë çeljes së një galerie. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria