Gjendet i vrarë 35-vjecari, vjet
tentoi të vrasë në Kuç të Vlorës

Gjendet i vrarë 35-vjecari, vjet<br />tentoi të vrasë në Kuç të Vlorës
VLORË-Trupi i pajetë i një personi është gjetur mëngjesin e sotëm rreth orës 10:30 në një përrua në fshatin Kuç të Himarës.
 
Nga këqyrja paraprake që i është bërë viktimës, është konstatuar se trupi i pajetë i përket shtetasit Dashamir Zeneli, banues në fshatin Kuç.

Sipas policisë nga këqyrja e trupit është bërë e ditur se ai është vrarë me armë zjarri.

Ishte një bari i zonës ai që njoftoi policinë mbi gjetjen e trupit ndërsa nuk dihet ende se kur ka ndodhur vrasja.

Dashamir Zeneli vjet tentoi te vrase baskhefshatarin
Por 35-vjecari Dashamir Zeneli ka qenë nje personazh i njohur për Policinë e Vlorës.

Vitin e kaluar ai tentoi të vrasë një bashkëfshatar. Më 17.10.2016, duke qenë nën efektin e pijeve alkoolike, Zeneli është konfliktuar në një lokal në fshatin Kuç të Vlorës me 44-vjeçarin V.L, banues në të njëjtin fshat. 

Ai ka tentuar ti drejtojë armën e zjarrit, një automatik model 56, me dy fishek në krehër, për një zënkë të çastit.

Menjëherë pas sherrit 34-vjeçari ka shkuar në banesë dhe ka marrë armën tip kallashnikov, me 2 fishekë në krehër dhe e ka kërcënuar.

Por falë ndërhyrjes së policisë 34-vjeçari është arrestuar. Policia gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, ka gjetur një tjetër armë zjarri tip “Shars”, me 30 fishekë në krehër.

Redaksia Online
(Al.N/d.b/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Itali/ Sekuestrohet 53 kg kokainë në portin e Livornos, arrestohen 3 shqiptarë! Vlera në treg do kapte 10 mln euro

Itali/ Sekuestrohet 53 kg kokainë në portin e Livornos, arrestohen 3 shqiptarë! Vlera në treg do kapte 10 mln euro