Gjendet një gomone në Vlorë, dyshohet se ishte ajo që transportoi 55 klandestinët e kapur më 8 janar! U gjendën disa telefona (VIDEO)

Një gomone është gjetur në det Vlorë. Dyshohet që është gomonia që tentoi të trafikonte 55 klandestinët nga Lindja e Mesme më 8 janar. Megjithatë ende janë informacione të pakonfirmuara..

Gomonia dyshohet se ka qenë e klandestinëve edhe për faktin se 0përputhet fakti që është 10 metra e gjatë dhe ka pasur 3 motorë me nga 350 kuaj fuqi. Dyshohet se një nga motorët ka rënë ndaj dhe ka sjellë probleme. Sipas policisë është një mjet lundrues që përballon dallgët e forta.  

Burime nga policia bëjnë me dije se janë gjetur disa telefona brenda në gomone. 

Kujtojmë se më 8 janar një gomone me 55 klandestinë nga Lindja e Mesme dhe 3 trafikantë shqiptarë po tentonin të ikin drejt Italisë, por ka pësuar avari në rrethana ende të paqarta. Një telefonatë SOS “po mbytemi” nga një numër shqiptar ka çuar rojën bregdetarë gjatë natës në grykëderdhjen e lumit Vjosë, pranë fshatit Poro.

Gomonia e braktisur

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritetet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pas vendosjes së 'Green Pass' Italia dhe Franca shohin rritje të numrit të të vaksinuarve