Gjermani/ Rrëzohen dy avionë, humb jetën njëri prej pilotëve

Dy avionë Eurofighter u rrëzuan në mes të aeroportit në pjesën veriore të Gjermanisë duke vrarë një nga pilotët.

Avionët luftarakë të paarmatosur ishin në misionin luftarak ajror. Ata u përplasën në afërsi të bazës ushtarake në shtetin e Mecklenburg-Vorpommern, tha ekipi forcave ajrore në Twitter.

Forcat ajrore më vonë komentuan se një pilot ishte i vdekur, ndërsa piloti tjetër, i cili mbijetoi, po trajtohet nga shërbimet emergjente.

Policia lokale tha në një deklaratë se piloti i mbijetuar u ul në tendën e një peme, 66 metra nga toka.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit