Gjesti i bukur, polici bashkiak gjen qenushin e humbur dhe ia dorëzon qytetarit italian

Qytetari italian me qenushin e tij

Një polic bashkiak teksa po patrullonte si zakonisht pranë Pazarit të Ri në kryeqytet ka gjetur një qenush të humbur.

Fatmirësisht në qaforen e qenushit ishte i shënuar numri i kontaktit të pronarit italian, i cili është njoftuat menjëherë nga polici bashkiak.

Sic shihet edhe në foto, i zoti për ribashkimin me qenushin e tij, ai ka falënderuar pa masë punonjësin e Policisë Bashkiake për ndihmën.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Urbanët vatër e përhapjes së COVID-19! A duhet të mbyllet transporti publik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga e hëna shtrëngohen masat në Kakavijë! Do lejohet të kalojnë 400 persona (jo 700)! Zgjatet karantina, test anti-COVID edhe për shoferët e kamionëve