Gjesti i Këlliçit me gishtin e mesit në publik, Edvin Kulluri: Tërheq vëmendjen me mediokritet, niveli i përfaqësimi ka rënë

Gjesti i Këlliçit me gishtin e mesit në publik, Edvin Kulluri: Tërheq vëmendjen me mediokritet, niveli i përfaqësimi ka rënë

1682503934_edvinkulluri.jpg

Analisti Edvin Kulluri përmes një postimi në Facebook ka komentuar gjestin e Belind Këlliçit me gishtin e mesit në publik. Ai shkruan se fushata e Berisha-Meta është mediokre, teksa shton se pikërisht rënia e nivelit të përfaqësimit do shkaktojë edhe pjesëmarrje të ulët në 14 maj.

“Është për të ardhur keq qeë nevoja e kandidatit të ‘Bashkë Fitojmë’ për të beëreë lajm dhe tërhequr vëmendjen e qytetareve të Tiranës, erdhi përmes një premtimi majtist për transportin publik falas dhe nxjerrjen e gishtit të mesit si xhest kundër korrupsionit! Italianet thonë “la clase non e acqua”(klasi nuk është uje)! Kjo që po ndodh në këtë fushateë ku nga njëra ane “shkëlqen’ kryetari aktual me premtimet e pambajtura dhe nga ana tjetër mediokriteti i kandidatit të opozitës, do të thotë se niveli i përfaqësimit politik ka rënë dukshëm!

Kur krahason garat Rama-Mustafaj, Rama-Ngjela dhe Rama-Olldashi e Rama-Basha me këtë të sotmen, kupton pse njerëzit kaneë interes të ulet për zgjedhjet ç’ka do shihet nga pjesëmarrja e ulet në 14 maj! Fotografia e 8 viteve të Veliajt në krye të bashkisë Tirane janë kullat në hyrjen e jugore të Parkut të Liqenit Artificial, ndërsa gishti i mesit të Këllicit flet vetë! Këto janë pasojat e Kryetarokracisë së gatuar në 2008 me ndryshimet kushtetuese që i shndërruan kryetarët e partive dhe kryeministrat në mbretër!

Ky stan këtë bulmet prodhon! Ndaj “republika e 3-te” ka ëenë! Tranzicioni ka mbaruar dhe duhet të marre me vete ata qe i vunë vulën e autokracisë, korrupsionit dhe papërgjegjshmërisë. Me gjithë respektin për kontributet qe kane dhënë Berisha, Rama dhe Meta (sipas shijeve të votuesve ), duhet të largohen nga drejtimi i skenës politike! Nuk kane çfarë i japin me politikes dhe shoqërisë përveç tallavase, iluzioneve për rikthime “legjendare” apo gufosjen e radhës duke u hedhur nga prehri i PS në atë të PD sa herë që del tepër! Politikanet mendojnë për zgjedhjet e ardhshme, burrat e shtetit për brezat e ardhshëm! Edhe po kanë qenë burra shteti, tashme kanë rënë në banalitetin e pushtetit dhe asgjë më shumë”, shkruan Kulluri.


Lajmi kryesor:

Këlliçi me gishtin e mesit në publik, Shella: Ja paska futur ai që i bën fushatën! Kulluri: Për të ardhur keq sa ka rënë niveli


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Policia e Kosovës: Ja çfarë u sekuestrua nga serbët

Vrasja e policit në veri, Policia e Kosovës: Ja çfarë u sekuestrua nga serbët