Gjirokastër, marrin në furgon 11 emigrantë të paligjshëm për t’i çuar drejt Tiranës, por i zbresin në rrugë dhe i grabisin! Arrestohet i 21-vjeçari, në kërkim shokët e tij

Gjirokastër, marrin në furgon 11 emigrantë të paligjshëm për t’i çuar drejt Tiranës, por i zbresin në rrugë dhe i grabisin! Arrestohet i 21-vjeçari, në kërkim shokët e tij

Foto ilustruese

GJIROKASTËR-  Andres Onjea, 21-vjeç është arrestuar nga policia e Gjirokastrës, për vjedhje me dhunë dhe për ndihmë për kalim të paligjshëm të emigrantëve.

I riu në bashkëpunim edhe me disa persona të tjerë një ditë më parë, kanë marrë 11 emigrantë të paligjshëm në aksin rrugor Gjirokastër-Virua, me qëllim transportimin e tyre drejt Tiranës, kundrejt fitimit.

Por këta shtetas, i kanë shoqëruar deri në afërsi të fshatit Mashkullorë, emigrantët, me automjetet e tyre, më pas i kanë nxjerrë nga automjetet dhe iu kanë vjedhur me dhunë, një shumë parash, 11 aparate celulare dhe sende të tjera personale që emigrantët e paligjshëm i kishin me vete.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës