Gjirokastër/ Po transportonin 9  emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohen 2 të rinj dhe 2 emigrantë, iu gjet kanabis

2 të rinj, Enxhi Tabaku dhe Sirjano Vogli, të dy nga Kruja kanë rënë në pranga pasi u kapën duke transportuar 9 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit duke i ndihmuar në këtë mënyrë në kalimin e paligjshëm të kufirit.

Ata u kapën duke transportuar 9 emigrantët e paligjshëm nga vendet MENA në vendin e quajtur "Ura e Lumit", me një automjeti tip furgon.

Gjatë kontrollit në mjet u gjet një sasi kanabis ku si rezultat u arrestuan 2 emigrantëve që ndodheshin në furgon, 21-vjeçari Malik Afsan dhe 18-vjeçari Abdullah Muhamed nga Pakistani, pasi lënda narkotike u gjetën në çantën e tyre të dorës.

U sekuestruan automjeti, sasia e kanabisit, një shumë parash, si dhe 4 aparate celulare.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprat penale "Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit", kryer në bashkëpunim dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës