FOTOGALERI/ Gjithçka ndodhi sot në ceremoninë e betimit të presidentit të ri në Kuvend

FOTOGALERI/ Gjithçka ndodhi sot në ceremoninë e betimit të presidentit të ri në Kuvend

Gjithçka ndodhi sot në ceremoninë e betimit të presidentit të ri, Bajram Begaj. Në postin e kreut të shtetit ai do të zëvendësojë  Ilir Metën. Të pranishëm në sallën e Kuvendit ishin edhe përfaqësues të trupit diplomatik si dhe krerët e komuniteteve fetare. 

Begaj u betua si presidenti i 8-të i Republikës së Shqipërisë dhe tha se vendi ka nevojë për unitet dhe të gjithë bashkë mund ta bëjmë Shqipërinë edhe më të bukur.


Lajmi kryesor:

Betohet Presidenti Bajram Begaj, merr detyrën: Interesi i vendit udhërrëfyesi im i vetëm, duhet unitet! Siguria kombëtare, një prioritet gjatë mandatit tim


Ora 19:55
Gjithçka ndodhi sot në ceremoninë e betimit të presidentit të ri në Kuvend
K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe