Gjykata e la 35 ditë në burg, avokati i Liçit: Ishte rastësi, Dedë Nimanin e mori në makinë se ishte i moshuar!

 

 

Avokati i Xhulio Liçit, Ferdinand Doja, në një deklaratë për mediat pasi Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "35 ditë burg" për efektivin e RENEA-s, tha se ky i fundit e mori rastësisht në makinë Nimanin, pasi ishte i moshuar. I pyetur nëse dëshmia e këtij të fundit, i cili liroi nga përgjegjësia Liçin, është një mënyrë për ta shmangur atë nga përgjegjësia, avokati tha prerë jo dhe se nëse do të ishte kështu, do të kishte të paktën një provë indirekte.

"Ishte rastësi, e morri në makinë Nimanin se ishte i moshuar. Absolutisht jo, do të kishte një provë indirekte në rast se do të ishim përpara deklarimeve të pavërteta, qoftë edhe një shkëmbin numri celular të tyre. Nëse Deda do ishte duke pritur këtë person, s'kishte pse e bënte këtë rrugë në këmbë pasi ka marrë drogën, në pritje të një makine që po vinte për të", tha ai.


Lajmi kryesor:

U kap me 1 kg kokainë së bashku me efektivin e RENEA-s, zbardhet dëshmia e Dedë Nimanit: Dy të tjerët e arrestuar s'kanë lidhje me mua, janë të rastësishëm


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)