Gjyqi ndaj bandës së Laert Haxhiut, i penduari Artan Tafani ‘karshillëk’ ndaj 'miqve' që fundosi, shikime dhe buzëqeshje brenda kafazit

Gjyqi ndaj bandës së Laert Haxhiut, i penduari Artan Tafani ‘karshillëk’ ndaj 'miqve' që fundosi, shikime dhe buzëqeshje brenda kafazit

1696167702_finalprojekt.00413503.Still089.jpg

11 pjesëtarët e bandës së Laert Haxhiut u përballën sot në Gjykatën e Elbasanit me njëri tjetrin ku u njohën me masën e sigurisë. Report Tv ka mësuar përmes burimeve se 9 të arrestuar qëndruan prapa hekurave në sallën e gjyqit, ndërsa nuk kishte afërsi të tyre fizike me të pandehurin Artan Tafani.

Ky i fundit u mësua me masën e sigurisë në sallë, duke kryqëzuar me “miqtë” që fundosi vetëm shikimet. Jashtë në sallë u mësua me rivlerësimin e masës edhe Klea Gjata, shoqja e Laert Haxhiut.

39-vjeçari Tafani, thonë burimet, nuk ka deklaruar asgjë në seancë, përveç disa buzëqeshjeve që dukeshin si karshillëk ndaj 9 të tjerëve brenda kafazit. Edhe këta të fundit nuk folën në gjykatë, teksa lanë avokatët e tyre t’i mbrojnë. Pjesa më e madhe e tyre përdorën argumentin e kohës së shkurtër, të pamjaftueshme sipas tyre për të verifikuar dëshmitë e Tafanit.


Lajmi kryesor:

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë


B.K/E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimit Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar

'Kush harron shpejt, gabon shpesh!' Ish-deputeti i PD kundër bashkimit Bardhi-Berisha: Të zgjidhet një Këshill i ri Kombëtar