Goditi me sende të forta 32 vjeçarin, policia vë në pranga të shpallurin në kërkim

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në shkurt të vitit 2020.

Ndalimi i 24 vjeçarit me iniciale H. M., u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, si i dyshuar për veprat penale "Moskallëzimi i krimit" dhe “Plagosja e lehtë me dashje” e kryer në bashkëpunim”.

Me 12 shkurt të vitit 2020 në vendin e quajtur “Parrucë”, në lagjen "Qemal Stafa" të Shkodrës, duke udhëtuar me mjetin tip “Benz ML”, 24 vjeçari së bashku me shtetasin G. U. , janë konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin T. A., 32 vjeç, të cilin e kanë goditur me sende të forta duke i shkaktuar dëmtime të lehta dhe më pas janë larguar.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme