Grabiti 300 mijë paund në shtëpinë e futbollistit anglez, 44-vjeçari shqiptari arratiset për në Shqipëri! Balla: Ne s’jemi vend që i fshehim

Grabiti 300 mijë paund në shtëpinë e futbollistit anglez, 44-vjeçari shqiptari arratiset për në Shqipëri! Balla: Ne s’jemi vend që i fshehim

Raheem Sterling dhe Hekuran Osmani

BRITANI E MADHE- Një 44-vjeçar shqiptar akuzohet nga autoritetet britanike për grabitjen e mbi 300 mijë paundëve në shtëpinë e yllit të futbollit Raheem Sterling. Britanikja ‘The Sun’ bën me dije se bëhet fjalë për shqiptarin Hekuran Osmanin i cili pas grabitjes, është arratisur në Shqipëri.

Referuar shkrimit të medias britanike, Henri Osmani ka hyrë në Shqipëri më 18 korrik, policët shqiptarë janë duke bashkëpunuar me autoritetet britanike për të gjetur të arratisurin.

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dha edhe një prononcim për median në fjalë ku tha se vendi ynë nuk është një strehë për të mbrojtur shqiptarët që kryejnë krime në Mbretërinë e Bashkuar.

 “Asnjë shqiptar i përfshirë në krime në Mbretërinë e Bashkuar nuk duhet të mendojë se vendi ynë është një vend i fshehtë”.- tha Balla.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Nëntori zhvlerësoi më tej Euron, po këmbehet 101 lekë, edhe Dollari vijon në rënie

Nëntori zhvlerësoi më tej Euron, po këmbehet 101 lekë, edhe Dollari vijon në rënie