Grabiti shtëpinë e sulmuesit të Çelsit në Londër, nis gjyqi për shqiptarin! Emiliano Krosi mori bizhuteri me vlerën e 300 mijë paund

Grabiti shtëpinë e sulmuesit të Çelsit në Londër, nis gjyqi për shqiptarin! Emiliano Krosi mori bizhuteri me vlerën e 300 mijë paund

Raheem Sterling

Një 23-vjeçar shqiptar po gjykohet në Britani për vjedhjen e rezidencës luksoze të futbollistit të Çelsit Raheem Sterling, i cili përfaqësoi Anglinë në Kupën e Botës.

Emiliano Krosi, dyshohet të ketë marrë pjesë në 33 grabitje duke përfshirë vjedhjen e shtëpisë së sulmuesit me një vlerë rreth 7 milionë paund në Londër, në dhjetor 2022.

Sipas policisë, gjatë bastisjes u vodhën bizhuteri dhe orë me vlerë 300 mijë paund.

Në seancën e parë të procesit, shqiptari nuk dha deklarime për akuzën, por vetëm konfirmoi identitetin e tij.

Ai mbërriti me vonesë në gjyq pasi furgoni që po e transportonte nga burgu pësoi defekt gjatë rrugës.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

20 vjeçari shqiptar padi ndaj qeverisë britanike, kërkon dëmshpërblim për shkelje të të drejtave të njeriut

20 vjeçari shqiptar padi ndaj qeverisë britanike, kërkon dëmshpërblim për shkelje të të drejtave të njeriut