Grabitje në Vaun e Dejës, një familjeje i vidhet ‘Benzi’ dhe një shumë parash

Grabitje në Vaun e Dejës, një familjeje i vidhet ‘Benzi’ dhe një shumë parash

Një vjedhje me dhunë është regjistruar mëngjesin e sotëm në fshatin Ashtë të Vaut të Dejës në Shkodër. Policia bën me dije në informacionin paraprak se një shumë parash dhe një makinë tip ‘Benz’ me targa AB 518LB, i janë vjedhur Zef Pepajt. 

“Më datë 05.10.2022, rreth orës 04:25, në fshatin Ashtë, Vau i Dejës, persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur me dhunë në banesën e shtetasit Z. P., një shumë parash dhe automjetin tip "Benz", i cili ka qenë i parkuar në oborrin e kësaj banese.  Është ngritur menjëherë grupi hetimor dhe vijojnë hetimet intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.  Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin e zonës, me qëllim kapjen e autorëve”, njofton policia.

Lajm në përditësim...

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Disiplina lë Bylisin pa trajner, e pëson edhe Kukësi

Disiplina lë Bylisin pa trajner, e pëson edhe Kukësi