Gramsh/ Ngritën sera me kanabis në mes të pyllit, 3 në pranga, 2 në kërkim! Në hetim dhe kryeplaku e inxhinieri i mjedisit

Gramsh/ Ngritën sera me kanabis në mes të pyllit, 3 në pranga, 2 në kërkim! Në hetim dhe kryeplaku e inxhinieri i mjedisit

Sera me kanabis në pyllin e fshatit Katerlis, Gramsh

ELBASAN- Tre ambiente si sera ishin përshtatur për të kultivuar kanabis në pyllin e fshatit Katerlis, njësia administrative Tunje, Gramsh. Policia thotë se u gjetën  të kultivuar 792 fidanë të dyshuar narkotikë cannabis sativa. 

Në pranga ranë Sokol Beshiri, 28 vjeç, Vullnet Myrteli,56 vjeç, të dy banues në Dimal,dhe Lorjan Goga, 30 vjeç. Vijon puna për kapjen e 2 shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Shtetasit Sokol Beshiri dhe Vullnet Myrteli janë kapur në flagrancë në njërën nga serat, ndërsa shtetasi Lorjan Goga është kapur në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Kuçovë, informoi sot policia e Elbasanit. 

Sokol Beshiri dhe Vullnet Myrteli akuzohen për “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim 

Ndërsa Lorjan Goga për veprat penale "Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”

Gjithashtu, procedohen në gjendje të lirë, për shpërdorim të detyrës, kryeplaku i fshatit Katerlis, S. Ll., 61 vjeç dhe inxhinieri i mjedisit, Xh. M., 32 vjeç

Operacioni u kodua "Katerlisi’.

S.G/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lushka: 14/04/2024 11:05

  Me popull i denje ska ku te shkoj ne vend te mbillni produkte qe rriten aty ne ate zone edhe te pushtoni tregun mbillni helm e probleme. Ne vend te emancipoheni degjeneroheni neper burgje.

  Përgjigju
  • Rajmondi: 16/04/2024 08:30

   Lushka ke të drejtë.Njerëz me nivel të ulët inteligjence,që nuk analizojnë pasojat e nuk nxjerin konluzione. Njollosin vehten dhe erësojnë perspektivën.

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah

Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah