Gramsh/ Punëtori humbi jetën në HEC-in e fshatit Lënies, policia zbardh ngjarjen dhe arreston drejtuesin e kamionçinës

Policia ka zbardhur aksidentin në punë, me pasojë vdekjen e një punëtori, në fshatin Lënie të Gramshit, ditën e djeshme.

Përmes një njoftimi zyrtar, blutë bëjnë me dije, se punëtori i kompanisë që po ndërton HEC-in në fshatin Lënie, i cili humbi jetën, i identifikuar si Fisnik Vrapi, 51-vjeç, vdiq pasi u përplas nga një kamionçinë, po në pronësi të firmës ku punonte.

Shoferi i kamionçinës i identifikuar si Kujtim Hysa, 53 vjeç, gjatë drejtimit të mjetit ka kryer manovra të gabuar duke dëmtuar rëndë 51-vjeçarin i cili nuk u ka mbijetuar plagëve dhe për pasojë ka humbur jetën.

"Arrestimi i 53-vjeçarit u bë pasi rezultoi se gjatë procesit të punës për ndërtimin e një hidrocentrali, ka kryer manovra të gabuara me kamionçinën që drejtonte (automjet në pronësi të firmës së ndërtimit), dhe si pasojë është dëmtuar shtetasi F. V., 51 vjeç, i cili humbi jetën gjatë transportimit në spital",- njofton policia e Elbasanit.

53-vjeçari është arrestuar nga forcat e policisë dhe akuzohet  për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor".

Po ashtu, blutë bëjnë me dije se në cilësinë e provës materiale është sekuestruar automjeti kamionçinë që vrau 51-vjeçarin.

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

'Mora përsipër krimin të shpëtoja vëllanë!'  Çfarë tregoi 19 vjeçarja pas u zbulua e vërteta pas vrases dhe groposes së të atit në Durrës

'Mora përsipër krimin të shpëtoja vëllanë!' Çfarë tregoi 19 vjeçarja pas u zbulua e vërteta pas vrases dhe groposes së të atit në Durrës