Granit Xhaka shënon autogol me kokë, Juventusi 'rrëmben' fitoren me dy gola të shënuar nga vetë futbollistët e Arsenalit

Momenti kur Xhaka shënoi autogol me kokë

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka nuk është rikthyer në formën më të mirë të mundshme te Arsenali pas aventurën me Zvicrën që përfundoi në fazën e 1/8-tave.

Ai shënoi një autogol me kokë në miqësoren që Arsenali zhvilloi me Juventusin. Mesfushori nga Kosova shënoi në minutën 45+1′ për rezultatin 0:1. Ndërsa ndeshja u mbyll me rezultatin 0/2 në favor të Juventusit që dyfishoi shifrat në minutat shtesë ku Rob Holding një tjetër futbollist i Arsenalit shënoi autogol.