Grenell bisedë telefonike me Thaçin: Populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende president

Grenell bisedë telefonike me Thaçin: Populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende president

Richard Grenell

Ish i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell nëpërmjet një postimi në Twitter ka njoftuar se  ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili ndodhet në paraburgim në Hagë.

Grenell shprehet se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse Thaçi do të ishte ende President.

“Sapo bisedova me Hashim Thaçin nga burgu në Hagë. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President. Ata gjithashtu do të kishin bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e tyre dhe më shumë punë për fëmijët e tyre nëse Thaçi do të kthehej”, shkruan Grenell.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 09/08/2022 22:22

  Ky zogu ështé dashnor i vucicit dhe Edvin shkjaut shqipfolës…!!!

  Përgjigju
 • Shqip: 09/08/2022 07:36

  Kur ishte Thaci nuk ishte paqe ne Kosov

  Përgjigju
 • Loni: 09/08/2022 06:27

  Cja vini veshin nji riqoni ju Hap gojen ky mbushen gazetat ne kosov e shqiperi

  Përgjigju
 • Arbërori: 08/08/2022 23:33

  A e kuptoni këtë të çmendur që paguhet 200 000 $ në muaj nga Vucici dhe Edvin shkjau shqipfolës për leh si qeni kunder qeveris së Kosovës…!

  Përgjigju
  • Hans Weber: 09/08/2022 07:32

   Si ste vjen turp? Edi Rama eshte 100% ne krah te qeverise se Kosoves. I beri thirrje Serbise te zbatoi marreveshben dhe ti terheqe perkrahjen atyre ne veri..çfare kerkoni ju..qe te futet Shqiperia ne lufte,per ca dokumenta udhetimi?? Behuni te atsyeshem e mos e shani Shqiperine..po ju ngri kokerdhia ne bithe,prap atbe do shkoni..skemi tbeter Nene pos Shqiperise.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore