Greqi/ Arrestohen 3 infermierë shqiptar, s'kishin licencë për ushtrim profesioni! Nisin hetimet se si u punësuan

Spitali 'Haxhikosta' në Janinë

GREQI- 3 infermierë shqiptarë janë arrestuar në një spital në Janinë pasi nuk zotëronin licencë për ushtrim profesioni.

Gazetari i Report Tv, Piro Nase raporton se 3 infermierët shqiptarë punonin në spitalin shtetëror ‘Haxhikosta’ në Janinë dhe së bashku me ta janë arrestuar edhe 2 infermiere Bullgare.

Lidhur me këtë ngjarje po merret në pyetje drejtori dhe nëndrejtori i spitalit. Mister mbetet mënyra se si ato janë punësuar, teksa Prokuroria ka nisur hetimet.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve