'Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon', Braçe: Mos bëni histeri, s’na ka pushtuar askush!

'Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon', Braçe: Mos bëni histeri, s’na ka pushtuar askush!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me projektligjin e Greqisë për zgjerimin me 12 milje në detin Jon.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se ka marrë qindra mesazhe nga qytetarët, të cilëve u kërkon të qetësohen pasi askush nuk po i grabit asgjë Shqipërisë.

Sipas tij janë ligjet ndërkombëtare dhe kombëtare ato që garantojnë mbrojtjen e territorit shqiptar.

"Qetesohuni! Histeria nuk eshte fuqia jone, eshte dobesia jone! Po u drejtohem ju te gjitheve qe keni mesyre prej oresh ne inbox ketu, facebook, whatsapp;

QETESOHUNI! NUK NA KA PUSHTUAR KUSH E AS PO NA RREMBEN KUSH TOKE, DET! Nuk u jam pergjigjur deri tani se isha ne pune, ne zone, me njerezit, pra as me ka ikur mendja e as me eshte mekur zeri!

Por edhe sepse nuk dua te ushqej histerine qe na ze e ben tape ne te tilla raste!

Toka, deti e gjithcka tjeter qe zoti na fali ne keto ane e qe ligjet nderkombetare e kombetare na garantojne, nuk i mbron histeria, por dija, qetesia, qartesia, ligji, pasioni dhe dashuria per cdo centimeter toke e det te ketij vendi!

Nuk ka kush kohe e deshire ti jape ze asaj qe eshte e padobishme; Tani na duhet bashkim, unitet, as akuza e as gjyq banal pa prova e fakte qe bejne copash, percajne kete vend e kete popull!

Keshtu qe qetesohuni e kujtoni se si kohe me pare ra si antikushtetuese nje marreveshje e nje pushteti te degraduar; Me qetesi, qartesi e mbeshtetur fort ne ligj! Jemi po te njejtet", shkruan Braçe.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erjonkanja: 27/08/2020 04:09

  Me kujtohet njani nga Durrsi para ca vitesh , telefonoj Bashkimin i tha o Bashkim mgjesi mgjesi I tha Bashkimi , i tha ky robi Bashkimit Si do ja bejm per kto qent e qytetit , Bashkimi ju pergjigj i tha nuk jan Te rrezikshem se I ka sterelizu bashkia , I tha ky qytetari Durrsit un nuk po te them se jan tu na q•• Po jan tu na henger

  Përgjigju
 • Eduart: 26/08/2020 23:28

  Forca

  Përgjigju
 • [email protected]: 26/08/2020 23:16

  Po pse nuk gjerohet shqipria ne dymdhjet milja pozgjerohet grdku

  Përgjigju
 • DAJ CENI: 26/08/2020 22:35

  Nuk eshte histeri por eshte atdhedashuri zoti z.Brace. Njerezit nuk jane budallenj dhe analfabet kane njohuri edhe mbi te drejten nderkombetare . Po te ishte kaq e thjeshte saju e paraqisni mareveshja do te ishte mbyllur dhe nuk do kishte ngjallur kaq shume debat. Por nga qe ka kopilllekun Grek brenda behet shume e komplikuar. Mund te na thuash pse insistojne Greket per kete marveshje? Mund te na thuash kur opinionet e shqipetareve qenkan histeri dhe gjerat wenkan kaq te thjeshta cfare eshte mardhenia Greko Turke ne prag lufte? Por Turqit kane shtet ekonomi dhe ushtri dhe nuk e falin kaq kollaj teritorin e tyre per Greket e djallezuar te cilet tani qe studimet thone qe eshte zone gazmbajtese u kujtuan me urgjence qe te vendosin kufijte detare si ju intereson atyre. Mos ja jepni detin me pasuri nentoksore Greqise per hir te politikes dhe medemek Evropes qe po shperbehet. Nje veprim i tille do tju godase shume keq ne zgjedhje. Njerezit nuk e miratojne kete po qe se ndodh. Peshojeni mire.

  Përgjigju
  • Sol: 27/08/2020 09:13

   Bravo per komentin Dajo !, ta kuptoj z/braçe dhe disa injorante krishtere. Respekt Dajo !

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë