Gushti mbyllet me temperatura të larta, meteorologu: Mot i favorshëm për plazh

Nëse i keni lënë për në gusht pushimet, atëherë mos u shqetësoni pasi ditët do të jenë të favorshme për plazh. Moti këto dy javë të fundit të këtij muaji sipas meteorologut, Hakil Osmani, do të jetë mjaft i mirë dhe me temperature të larta, të cilat do të shkojnë deri në 39 gradë celsius.

“Dita e sotme dhe dita e nesërme do të sjellë në vendin tone alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të sjellin edhe reshje të karakterit lokal. Reshjet do të jenë më të fokusuara në veri dhe veri-lindje. Për sa i përket vlerave termike sot kemi pas një rënie të lehtë. Kjo rënie do të na shoqëroje dhe nesër.

Dita e enjte do të sjelle përmirësim të motit duke bërë që kthjellimet të jenë në të gjithë vendin. Do kemi dhe rritje graduale të vlerave termike të cilat do të shkojnë 38 deri në 39 gradë celsius. Temperaturat do të jenë të larta deri në mbyllje të muajit gusht. Po ashtu, zonat bregdetare do të dominohen nga moti i kthjellët.

Do ketë vranësira por nuk janë problematike. Ky gusht ka qenë më i freskët se muaji gusht i vitit të kaluar”, tha meteorologu Osmani.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme