Guvernatori i Donetskut u kërkon 350,000 civilëve të mbetur në rajon të largohen

Guvernatori i Donetskut u kërkon 350,000 civilëve të mbetur në rajon të largohen

Guvernatori Pavlo Kyrylenko i rajonit të Donetskut u ka kërkuar njerëzve të fundit të mbetur në zonë, rreth 350 mijë, të largohen nga zona.

"Fati i të gjithë vendit do të vendoset nga rajoni i Donetskut. Nëse ka më pak njerëz, ne do të jemi në gjendje të fokusohemi më shumë te armiku ynë dhe të kryejmë detyrat tona kryesore", tha Kyrylenko.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, vijon ofensiva ruse në Donbass! Rusia ndalon dy anije të huaja në portin e Mariupolit


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Nga parkingu nëntokësor te skenat gjigante për aktorët, Veliaj zbulon detajet e Teatrit të Ri:“Tre herë më i madh dhe më modern

Nga parkingu nëntokësor te skenat gjigante për aktorët, Veliaj zbulon detajet e Teatrit të Ri:“Tre herë më i madh dhe më modern