Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Analisti nga Kosova Rron Gjinovci

Aktivisti nga Kosova, Rron Gjinovci ka habitur me deklaratën e tij, teksa ka thënë se është më shumë entuziast për Kroacinë sesa për Shqipërinë, para takimit të sotëm në kuadër të “Euro 2024”.

Sipas Gjinovcit, Kroacia bën më shumë për Kosovën sesa Shqipëria.

“Më entuziast jam për Kroacinë nesër sesa për Shqipërinë, për arsye krejt politike. Më shumë bën Kroacia për neve sesa Shqipëria.

E kam gjyshen kroate, e kam edhe një arsye shtesë. Kroacia na shet armë, e lufton aktivisht Serbinë për dallim nga Shqipëria që e mbështet Serbinë.

Është vendi i parë [Shqipëria] që na ka vendos sanksione. Nuk i kuptoj kosovarët që shkojnë harxhojnë para e shqyejnë gurmazin për Shqipërinë”, ka thënë ai në emisionin “Konfront”.

Kroacia e Shqipëria përballen sot në Hamburg në ndeshjen e dytë të Grupit B. Kroacia u mposht nga Spanja, ndërsa Shqipëria nga Italia në ndeshjet e para.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Erëmira: 22/06/2024 16:29

  Ti je nje Gazetar Kosovar-Serb që per fat te keq Jeton në Kosovë …Kosova Ka qënë dhe do Jetë gjithmonë zemra e Shqipëris andaj Zemra rrahë Vetëm e Vetëm për Shqipërin ????????????????o tradhëtar i ndyer!!!

  Përgjigju
 • Iris: 20/06/2024 03:25

  Zoteria eshte ne te drejten e tij dhe per opinionin qe ka,vetem se nuk duhet te harroje qe ketu flitet per futboll dhe nuk ka pse te beje politiken pjese te lojes.

  Përgjigju
 • Shkodrani: 19/06/2024 18:26

  Me shky gurmazin qe cke me te. Kasova eshte shqiperi. Ti je i ardhun dhe ke te drejte me u ba me kete te duash ti. Kena dhe na si puna jote ne shqiperi qe jane grek te ardhun .

  Përgjigju
 • Ben: 19/06/2024 17:52

  Ti je serb o shok prandaj je me kroacin

  Përgjigju
 • Leo: 19/06/2024 17:45

  Na mbyten mbeturinat provianciale te serbise

  Përgjigju
 • Albanos: 19/06/2024 17:33

  Ik ore, kujt i plasi se per ke bene tiozllek ti

  Përgjigju
 • Kosovari: 19/06/2024 17:32

  Nuk jane te gjithe copa mishi e injora*t si aktivisti qe veq nga politika s'kupton

  Përgjigju
 • Berar: 19/06/2024 17:26

  Turp qe e ke emrin Rron,osht ma mire me e pas Shkja.

  Përgjigju
 • Den: 19/06/2024 16:25

  Tregou o sinqerte Ti jo vetem gjyshen ke kroatepor dhe baben e ke serbo-kroat Jo te gjithe kosovaret kane origjinen tende

  Përgjigju
  • O Deniiii: 19/06/2024 18:04

   Po Ti cfare i ke. Fatkeqesisht ka te drejt. Shqipetaret Historikisht e kan Shit e plackit Shqiperine. Kriatet jane shtet Ilir dhe e kan kuptuar. Jane Fisnik. BARAZIM ISHTE TAMAM PER VELLEZERIT

  • Koqevaret jane turq: 19/06/2024 17:13

   Koqevaret jane rrace jane hibride dhe e pabese. Ke pare qe vetem turqisht, arabisht dhe serbisht flasin ne Prizren, Podujeve dje Prishtine. Shqip nuk dine fare. Keto jane funderrina dhe nuk dihet cfare bejne ne Europe. Shtepia e tyre eshte Anadolli.

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Nuk deklaroi apartamentin në Vlorë, SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim Fatos Tushen

Nuk deklaroi apartamentin në Vlorë, SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim Fatos Tushen